Haber

72 Gün Geçti: 4 Yaşındaki Mohammad Amir’den Hala Haber Yok

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremin üzerinden 72 gün geçmesine rağmen 4 yaşındaki Muhammed Buyruk Gültekin’den hala bir haber yok.

Depremden 9 gün sonra babası Oğuz Gültekin’in, 11 gün sonra annesi Safiye Gültekin ve ağabeyi Ege Gültekin’in cesetlerinin enkazdan çıkarıldığını söyleyen Buyruk Gültekin’in halası Nursen Kısa, “Emir’in cenazesine bile razıyız. . “Bu büyük bir azap, Emir hiçbir yerde yok” dedi.

BirGün’den İlayda Kaya’nın haberine göre; Çalışmaları yetersiz bulduğunu söyleyen Kısa, depremin olduğu günü anlatarak, “Depremden yarım saat sonra binaya ulaştık. Günlerce bekledik. Depremden 10 saniye sonra binanın çöktüğünü söylediler. Bina yıkılırken insanların kaçmaya çalıştığını öğrendik. Enkazdan çocuklar çıktı, onları koruduk ve bölgeden hiç ayrılmadık. Umutla bekledik ama Emir hiç gelmedi.”

Dairenin yeni yapıldığını kaydeden Kısa, “5 yıllık bir apartmandı ve kardeşim 4 yıl önce taşındı. Müteahhit giydirme cepheyi ikiye katlamak için kare yapmak zorunda kaldı ama yapmadı. Yapılan testlerde de bu ortaya çıktı. Sokaktaki tüm apartmanlar yıkıldı” dedi.

“Binanın önünde günlerce umutla nöbet tuttuk. Kimsenin ayrıldığına şahit olmadık. Çocuğumuz çıkıp çıkmadığına bakardık. Enkaz kaldırıldı, Emir’den hala iz yok. Sipariş neden bulunamıyor? Bu çocuk çıkarıldıysa nerede?”

“30 gün önce babam Emir’e DNA örneği verdi ama hala ses yok. Güya 3. günün sonunda tüm definlerden DNA örnekleri alındı. Annesinden ve babasından alınan DNA örnekleri bile uyuşmuyor. Bu çocuğun DNA’sı neden uyuşmuyor?”

“Dün (önceki gün) kardeşimin eşyalarını molozların arasında buldum. Eşyalarının arasında saç tellerini buldum ve adli tıbba götürdüm. ‘Kökü çıkarılmalı, derisi yüzülmeli, kılla uyum sağlayamayız’ dediler. Mezarların tekrar açılmasını istiyorlar. Açılsa bile gerekli çalışmalar yapılacak mı? Herşey temiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu