Ekonomi

Accenture hisseleri piyasadaki gerilemeye rağmen yükselerek mali sağlığın sağlam olduğunu gösteriyor

NEW YORK – Accenture Plc (NYSE:ACN) bugün Teknoloji segmentinde dayanıklılık gösterdi ve piyasadaki genel düşüşün ortasında hisse senedi fiyatlarında artış bildirdi. Şirketin hisseleri, bir milyon hisseyi aşan işlem hacmi nedeniyle mütevazı bir artışla 353,79 dolardan kapandı.

Accenture’ın geçen yılki performansı dikkat çekiciydi; Hisse değeri %24’ün üzerinde artarak S&P endeksindeki kazanımları geride bıraktı. Bu büyüme, şirketin şu anda 10,79 dolar seviyesindeki güçlü hisse başına kazancı (EPS) ile destekleniyor.

Şirketin mali durumu sağlam görünüyor; 1,33’lük hızlı bir oran, kısa vadeli yükümlülükleri karşılama yeteneğini yansıtıyor. Bu mali gösterge Accenture’un güçlü likidite pozisyonunun bir kanıtıdır.

Accenture’un yaklaşık 733.000 çalışandan oluşan küresel iş gücü, geniş kapsamlı operasyonlarının temel taşı olup, teknoloji hizmetleri segmentindeki değerli varlığına katkıda bulunmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

hendek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu