Haber

Ahmet Çolakbayrakdar’dan Argıncık mesaisi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı bir mahalle olan Argıncık’ın 50 yıllık sorununu çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların geri dönüşümü yavaş ilerlediği için Argıncık’ın genel bir dönüşüm üretemediğini ve bir çalışma yürüttüklerini söyledi. ada ada kentsel dönüşüm.

Başkan Çolakbayrakdar, Argıncık bölgesinde yürütülen çalışmalarda incelemelerde bulunurken vatandaşlar ve esnaftan yoğun ilgi gördü. Çay davetlerini kabul eden Önder Çolakbayrakdar, bölgenin kaderini değiştirmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayarak; “Argıncık bölgesinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz ama bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız kentsel dönüşüme farklı yaklaşıyor. Örnek vermek gerekirse, bölgede bir vatandaşın 100 veya 200 metrekarelik bir alanı var ve bunun üzerinde iki veya üç dairesi var. Vatandaşımız ‘Benim iki üç dairem var’ diyor. Çocuklarım veya akrabalarım bunlarda yaşıyor. Kentsel dönüşüme verirsek bu daireler metrekare olarak bir daireye denk gelmiyor. Hal böyle olunca mevcut dairelerim gitti ve onların yerini alacak dairem olmayınca nerede yaşamalıyım?’ diyor. Dolayısıyla vatandaşlarımız bu dönüşüme rıza göstermiyor. Argıncık için çok uğraştık ama kapsamlı bir analiz üretemedik. Ada bazında analiz üretebilmek için bu şekilde kentsel dönüşüm yapmaya başladık. Şu anda tüm bölgede parsel parsel dönüşüm yapıyoruz. Bu formda çalışmak Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmez.

Argıncık’ta kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için vatandaşın ayağına gidip analizler üretmeye çalışıyoruz. Argıncık’ın 50 yıllık meselesine dair bir analiz üretmek için yoğun çaba harcıyoruz ama maalesef vatandaşlarımızdan bu dönüş çok yavaş geliyor. Burada karşılıksız çek veriyoruz. Belediye Başkanı kentsel dönüşüm konusunda ne gerekiyorsa yapacağını söylüyor. Bundan daha iyi bir fırsat var mı? Müteahhitler bile bu alanda zorlanıyor. Dediğim sebeplerden. Burada vatandaşlarımız kentsel dönüşüm istiyorsa haklarına razı olacak ve dönüşüm hızlanacak. Özellikle bölgemizde bir metrekare boş arsa varsa park ediyoruz ama maddi hasardan dolayı park edemiyoruz. Çok şükür vatandaşlarımıza hizmet etmek için her türlü imkanımız var. Yunusemre, Yavuzlar, Gaziosman, Uğurevler, Yenidoğan, Seyranı, Ziyagökalp gibi bölgelerde kentsel dönüşümde başarılı olduğumuz gibi burada da her türlü imkanımız var. Bu işi bizim kadar tecrübe etmiş başka bir belediye yok. Öncelikli yerlerimizden biri olan Argıncık’ta da maalesef vatandaş adım atmayınca elimiz kolumuz bağlı” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın çay davetlerini geri çevirmeyip daveti kabul etmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ve esnaf; Lider Çolakbayrakdar’ın her zaman yanlarında olduğunu kaydederek teşekkürlerini iletti.

sile-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu