Haber

AK Parti Çilez: “Millet İttifakı’ndan çıkarsa kaos çıkar”

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, bakanlıkların ve milletvekillerinin altılı masasında şimdiden piyasaya döküldüğünü söyleyerek, “Millet İttifakı’ndan ayrılırsa kaos çıkar.” söz konusu.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in güçlendirilmiş parlamenter sistem telaffuzunun boş olduğunu söyledi.

Çilez, 6’lı masanın güçlendirilmiş parlamenter sistemi değil, yarı başkanlık sistemini açıkladığını söyledi. Kendi içinde zillet içinde yaşıyor, umarız onların zilletleri milletimize ulaşmaz.” dedi.

Milletin ve ülkenin menfaati için altılı masadan hiçbir şey çıkamayacağını belirten Çilez, “Bakanlıkların, milletvekillerinin çoktan piyasaya döküldüğü bu masadan kalkarsa, Kandil’deki PKK liderlerinden emir alır. HDP ise masayı sallar, kaos olur.” sözünü kullandı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun eleştirilerini hatırlatan Çilez, “İYİ Parti ne zaman sıkışsa, Akşener Bey bunalınca, kelime ve telaffuz geliştiremediği dönemlerde milliyetçiye, devletçiye bir selam gönderiliyor. Sayın Ağıralioğlu aracılığıyla seçmenler ya da durumun yönetimi sağlanıyor.Parti yetkililerine sesleniyorum, Sayın Ağıralioğlu’nun dediği gibi durumunuz vahimse, Akşener Sayın’ın ayağa kalkarken söylediği gibi felaketse, parti yetkililerine sesleniyorum. sofra, bu fitne yuvasında, kumar masasında ne işiniz var? Koltuk sevdası için bu yapının içinde olmaya değer mi?” soruyu yöneltti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu