Haber

Anıtkabir’de ziyaretçi yoğunluğu

Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde çok sayıda vatandaş Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir, 10 Kasım münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında devlet yetkililerinin katıldığı törenle ziyarete açıldı.

Ziyarete açılmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar Atatürk’ün mozolesini ziyaret ederek dua etti ve saygı duruşunda bulundu.

Nöbet değişimi sırasında yapılan asker töreni de vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Atatürk’ün 10. Yıl Konuşmasının Anıtkabir’deki konuşmacılardan ses kaydı da paylaşıldı.

“Atatürk bu topraklarda tükenmeyen bir umuttur”

Anıtkabir’i ziyaret eden 79 yaşındaki Kemal Ocak, “Atatürk bu topraklarda tükenmeyen bir umuttur. Bizler bugün bu umudu canlı tutmak için buradayız. Biz torunlarımız ve torunlarımızın torunları varız ve var olacağız. Atatürk’ün bu mirasını korumak için.” söz konusu.

Eşi ve çocuğuyla birlikte Antalya’dan Anıtkabir’e gelen 48 yaşındaki Şükran Kara, Atatürk’ü saygı ve sevgiyle andığını belirterek, “Bir Cumhuriyet hanımı olarak çok duygulandım. Antalya’dan buraya geldik. eşim ve çocuğumla birlikte. Atatürk’ümüzü erken kaybettiğimiz için elbette üzgünüz. Saygılarımla.” “Onu sevgi, minnet ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

Anıtkabir’e ilk kez geldiğini söyleyen 8 yaşındaki Masal YÖK, “Atatürk’ü çok seviyorum. O olsaydı her gün yanına gitmek isterdim.”

Anıtkabir saat 22.00’ye kadar ziyarete açık olacak.

kadirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu