Haber

AREDA son seçim anketini paylaştı: Erdoğan ilk turda kazandı!

Araştırma şirketi Areda Survey tarafından 10 bin 136 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Siyasi Eğilim Anketi’nde dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.

Anket sonuçları, Türk halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan inancını bir kez daha gösterdi. Buna göre vatandaşların seçimlerde tercihi yüzde 50,8 ile Erdoğan.

AREDA SON SEÇİM ANKETİNİ PAYLAŞTI!

Seçime kısa bir süre kala kamuoyu kuruluşları çalışmalarını hızlandırdı. 12-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen araştırma şirketi Areda Survey, vatandaşların en çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğini belirledi.AK PARTİ CHP İÇİN BÜYÜK FARK YARATIYOR

Anket sonuçlarına göre vatandaşların aday tercihi yüzde 50,8 ile Recep Tayyip Erdoğan olurken, seçimleri birinci cinsiyette kazanıyor. Recep Tayyip Erdoğan ikinci cinsiyette yüzde 52,6 ile yine birinci oldu. “Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna AK Parti yüzde 40,4 oyla en yakın rakibi CHP’yi geride bıraktı. CHP’nin yüzde 25,5 oy aldığı ankette Yeşil Sol 10,3, MHP 8,8 ve ÂLÂ Parti 7,6 oy aldı.YENİDEN SEÇİM ERDOĞAN

“Bu Pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?” Soruya verilen cevaplarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olası rakipleri karşısında büyük fark yarattığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın rakibi Kılıçdaroğlu’nun yüzde 43,1 oy aldığı ankette Muharrem İnce yüzde 4,5 ile üçüncü sırada yer alıyor. Yaş, cinsiyet, eğitim ve siyasi eğilimi temsil eden 10.136 kişiyle CAWI tekniği ve Areda Anketinin profil tabanlı Dijital Paneli kullanılarak görüşüldüğü öğrenildi. Ayrıca bu araştırmanın saha çalışmasının 12-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildiği öğrenildi.

 

koycegizajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu