Ekonomi

Bain Capital, Guidehouse’u 5,3 milyar dolara satın alıyor

Bain Capital’den yapılan açıklamada, Guidehouse’un Bain Capital’in bir yan kuruluşu tarafından satın alınması için anlaşma imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, satın almanın 5,3 milyar dolara yapılacağı belirtilirken, Guidehouse’un İcra Kurulu Başkanı (CEO) Scott McIntyre liderliğindeki mevcut yönetim ekibi, altındaFaaliyetlerine devam edeceği bildirildi.

Açıklamada Guidehouse’un yönetim, teknoloji ve risk danışmanlığının yanı sıra dijital hizmetler ve iş süreci dış kaynak kullanımı konularında da geniş yeteneklere sahip olduğu vurgulandı.

Şirketin uzmanlığının savunma ve güvenlik, enerji, altyapı ve sürdürülebilirlik, finansal hizmetler ve sağlık başta olmak üzere çeşitli sektörleri kapsadığına dikkat çeken Guidehouse’un dünya çapında 55’ten fazla pozisyona yayılmış 17 binden fazla profesyonelle küresel bir varlığa sahip olduğu kaydedildi. .

Yeni nesil danışmanlık yaratmaya çalışıyorlar

Açıklamada görüşlerine yer verilen McIntyre, Bain Capital ile birlikte iştirak bünyesinde büyümenin bir sonraki aşamasına geçmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Hep birlikte, cazip pazar dinamiklerinden yararlanarak daha da ileriye taşımak için önemli fırsatlar görüyoruz. Sınıfının en iyisi müşteri sağlama yeteneklerimizle işimizi büyütün. Müşterilerimiz giderek daha dijital ve karmaşık hale geliyor.” “Bu ortamda başarılı olmak için gereken ölçeklenebilir, yenilikçi çözümleri yaratmak için sarsılmaz bir kararlılıkla yeni nesil danışmanlığımızı oluşturmak için çalışıyoruz.”

Bain Capital Ortağı Joe Robbins de Guidehouse’un kendi alanında lider bir konuma sahip olduğuna dikkat çekerek, bu alanda büyümeye devam etmek için McIntyre ve grubuyla ortaklık yapmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

guneyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu