Haber

Başkan Sandal, “Eğitimde devrim yarattık”

Okul öncesi eğitim faaliyetleri ve eğitim yatırımlarıyla örnek olan Bayraklı Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren 3 anaokulunun açılışını yaptı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen törende konuşan Önder Serdar Sandal, “Eğitimde devrim yarattık. Türkiye’de bir ilke imza atan belediye. Atatürk’ün izinde parlak nesiller yetiştirirken öğrencilerimizin başarısı hepimizi gururlandırıyor. Bugün 3 anaokulumuzun açılışını yapıyoruz. Temelini attığımız iki anaokulunun daha inşaatına devam ediyoruz. Bir anaokulunun daha temelini atacağız. Hedefimiz 5 bin öğrenciye ulaşmak” dedi.

3’Ü AÇILDI, 3 ANAOKULU DA YOLDA

Bayraklı’da yaptığı eğitim yatırımları, yaptırdığı okul öncesi eğitim kurumları ve öğrencilerinin başarılarıyla fark yaratan Bayraklı Belediyesi, inşaatını tamamlayarak hizmete açtığı 3 anaokulunun hizmete açtı. 2 adet anaokulunun inşaatının devam ettiği, yakın zamanda da anaokulunun temelinin atılacağı belirtildi. 75. Yıl Mahallesi Elif Bebek Anaokulu bahçesinde düzenlenen açılış törenine Lider Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Önder Sandal, açılış kurdelesini katılımcılar ve çocuklarla birlikte kesti.

HEDEF: 5 BİN ÖĞRENCİ

Kamudan aldığımız kaynakları tekrar kamu yararına aktarmakta sıkıntı yaşıyoruz. Bu süreçte temel önceliklerimizden biri eğitim oldu. Cumhuriyete, Atatürk’e, ülkesine ve değerlerine bağlı, aydınlık nesiller yetiştirmek temel görevlerimizden biridir. Eğitim faaliyetlerimiz kapsamında Türkiye’de ilklere imza attık. Pandemi döneminde online eğitime geçen ilk kurum olduk. Evde interneti ve bilgisayarı olmayan çocuklarımıza yönelik TVBEK projemizle televizyonda eğitici yayınlar yaptık. Açtığımız anaokullarıyla eğitimde devrim yarattık. Eğitim modelimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin programına girdi. Hem fiziki şartlarımız hem de antrenman ekibimizle Türkiye’de bir ilke imza attık. Öğretmenlerimizi Ege Üniversitesi’nin yaptığı sınavla aldık. Röportajı da onlar yaptı. Hedefimiz; Amacımız Bayraklı’daki anaokullarında İzmir’in en yeterli anaokullarından daha iyi bir eğitim olanağı sunmaktı. Bunu başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 adet fidanlığımız faaliyettedir. Onur ve Yamanlar Mahallelerindeki anaokullarımızın inşaatı devam etmekte olup, önümüzdeki dönemde tamamlanacaktır. Yakın zamanda Alpaslan’da yeni bir fidanlığın temelini atacağız. Hedefimiz 5 bin öğrenciye ulaşmak. “İlçemize hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN SANDAL’A TEŞEKKÜR

75. Yıl İlçe Muhtarı Selma Tortoç ise, “Bölgenin önemli ihtiyaçlarına cevap veren bir anaokuluna sahip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Belediye Başkanımız Serdar Sandal olmak üzere emeği geçen herkese mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum. “İyi şanslar ve iyi şanslar” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ayranci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu