Ekonomi

Beyaz et branşında büyük satın alma

ASPİLİÇ, geçtiğimiz yıl haziran ayında Bilecik Osmaneli’ndeki Beyaz Et Proses ve İleri İşlenmiş Et Ürünleri Tesisleri’nde üretim faaliyetlerine son verilen CP’nin tesislerini satın alarak yeniden işletmeye alacak.

İlgili alımla istihdam sayısını 1.100’den 1.600’e çıkarmayı hedefleyen ASPİLİÇ, 2023 yılında 80 bin ton olan tavuk eti üretimini 2023 yılında 110 bin ton piliç etine ve 20 bin ton ileri işlenmiş ete çıkarmayı hedefliyor. yeni tesislerle birlikte 2024 yılı sonu.

Satın alınan tesislerde tavuk kısmı, kesme ve paketleme işlemlerinin yanı sıra köfte, kaplamalı tavuk eti ürünleri, salam, sucuk ve sucuk gibi ileri işlenmiş et ürünleri de üretilecek.

Söz konusu satın almayla birlikte ürün yelpazesini genişleterek ileri proses ürünler üretmeye başlayacak olan As Ofis A.Ş.’nin ortaklarının yanı sıra Ofis Yem A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu Ofis Holding A.Ş. ve BESD-BİR Lideri Naci KAPLAN ve ailesinden oluşuyor. Kümelenmeye ait şirketler aynı zamanda tarım, enerji ve gıda dahil hayvancılık alanlarında da faaliyet göstermektedir.

 

mudurnuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu