Ekonomi

Borçlarınızı yapılandırma fırsatını kaçırmayın

BURSA (İGFA) – Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 olan yeniden yapılandırma kapsamında, borçların peşin ödenmesi durumunda gecikme faizinde yüzde 90 indirimin yanı sıra 48 aya varan taksitlendirme imkanı sunuluyor.

İlan ve Reklam Vergisi, Yangın Sigortası Vergisi, Meslek Bedeli, Kiralar, İdari Para Cezaları, Harcamalara Katılım Payları, Katı ve Tıbbi Atık Toplama, Taşıma ve Bertaraf Bedelleri, Ecrimisil Gelirleri; Devlet Harçları ile Tüm Harçlar ve Gelir Tarifesine göre belirlenen fiyatlar üzerinden borcu bulunan mükellefler yararlanabilecektir.

Vadesi 31 Aralık 2022’den önce olan alacaklar için uygulanacak yapılandırmada, ödemelerin ilk taksit ödeme tarihi olan 30 Haziran 2023’e kadar peşin yapılması halinde, temerrüt faizinde yüzde 90 indirim yapılacak. Yİ-ÜFE endeksi dikkate alınarak hesaplanmıştır). Yeniden yapılandırılan borçlar için ödemeler aylık döngüler halinde (her ay) 12, 18, 36, 48 eşit taksit şeklinde yapılabilir.

İlk taksit ödeme tarihi olan 30 Haziran 2023 tarihine kadar peşin ödenen idari para cezalarına faiz işletilmeyecek ve anaparanın yüzde 25’i kesintisi yapılacak.

Yapılandırma uygulamasından yararlanacak mükellefler, daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna https://www.bursa.bel.tr/duyuru/7440-sayili-kanun-kapsaminda-borclarin-yeniden-yapilandirilmasi-rehberi- adresinden ulaşabilecek. 32768.

tavsanli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu