Haber

CHP’li Torun: Millet İttifakı’nın belediyelerini nasıl engelleriz çabası içerisindeler

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, iktidarı eleştirerek, “Millet İttifakı’nın belediyelerini nasıl engelleriz, onları toplumun gözünde nasıl küçük düşürürüz, bunun çabası içerisindeler” dedi.

İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde hazırlanan ve iki kentte toplu taşıma araçları zincir marketler ve mutabakatlı iş yerlerinde kullanılacak olan ‘Çınar Kart’ın tanıtımı düzenlendi. Toplantıya CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, partililer ve davetliler katıldı. Düzenlenen aktiflikte konuşan CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, iktidarın kendilerini belediyecilik manasında zayıflatmak istediğini öne sürerek “Bunların bakmayın siz, algı yarattığına sahiden saraydan verilen talimatlarla inanılmaz bir baskı içerisindeler. Sanki ne yaparız, ne ederiz de biz bu CHP’li belediyeleri, Millet İttifakı’nın belediyelerini engelleriz, onları toplumun gözünde küçük düşürürüz bunun uğraşı içerisindeler. Yani kamu bankaları kredi vermez, Vilayetler Bankası teminat mektubu vermez, cumhurbaşkanlığında şu anda tek bir imzayla bekleyen 30 milyar liralık kredimiz var. Sonuçta bunlar vatandaşların meselelerinin tahlili için harcanacak, uzun vadeli çok ucuz fonlar, kaynaklar bunlar. Her türlü ellerinden gelen olumsuzluğu gerçekleştiriyorlar. Hele bir de sarayın bakanı var, içişleri bakanı. Sahiden o koltuğa yakışmayan, o koltuğu asla haketmeyen biri. ‘Hani ben demiştim ya belediyede bir birim kuruldu, o birimin işi gücü bizim belediyelerimize müfettiş göndermek, incelettiği bir dosyayı tekrar inceletmek, bulamayanı müfettiş varsa cezalandırmak’ o vakit ‘Hayır yok’ demişti fakat artık ortaya çıktı. Her bir belediyemize kumpas kurmak için uğraşıyor. Şayet hata bulamadıysa diyor ki ‘Gidin uydurun bir şey bulun. İtirafçı bulun, ne buluyorsanız bulun ama bu belediyeleri çalıştırmayın, bu belediyelere bir şekilde korkutun, hizmet yaptırmayın’ Soylu, bir sefer daha sesleniyorum, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeymişsin, ne zaman döneceksin bilmiyoruz, oraya ne için gittiğini de bilmiyoruz ama sen bizim belediyelerimize diz çöktüremezsin. Unut bunu. Bizde senden korkacak belediye başkanı yok. Biz biliyoruz senin nasıl kumpas kurduğunu. Senin Mülkiye Teftiş Kurulu’na palavra söyletmek için neler yaptığını, uyduruk işlerle uğraştığını” dedi.

‘İFTİRA ATIYOR, KARALAMA YAPIYOR, KUMPAS KURUYOR’İçişleri Bakanı Süleymen Soylu hakkında eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun sözlerine şöyle devam etti: “Allah aşkına belediyede çalışan kişinin babası 12 Eylül öncesinde cezaevinde yatmış ya da dayısı bir cürüm işlemiş, amcasının oğlu bilmem ne yapmış. Bunlar belediye çalışanına sicil alır mı? Bu türlü bir akılsızlık olur mu? Yani bunu bile değerlendirmeye çalışan akılla karşı karşıyayız. Biliyorum ki AK Parti’de vicdan sahibi yöneticiler de bunun farkında. AK Parti’nin kimi üst seviye yöneticileri de bunun farkında. Bu rahatsızlıklarını da her yerde lisana getiriyorlar. Şunu biliyoruz ki her söylediği maalesef palavra çıktı. Geçtiğimiz günlerde de bir buçuk saatlik bir açıklama yaptı. İçi boş, ‘terörist var’ dedi, şu dedi, bu dedi. Artık içini doldurmak için kumpas kuruyor, cürüm uydurmaya çalışıyor. Soylu, ne yaparsan yap lakin bu yaptıklarınla bir gün adalet kantarında sen de tartılacaksın. Bir gün bu yaptıklarının hesabını elbette yargı karşısında vereceksin. Unutma, gün bugün değil bu işin yarını da var. Elbette o işlediğin hatalar bir gün elbette pahalandırılacak. Terörist var diyor, Allah aşkına teröristi yakalamak, onu bir biçimde tutuklamak kimin vazifesi? İçişleri Bakanlığı’nın görevi. Kendi görevini yapamayan bakan dedikodu yapıyor, iftira atıyor, karalama yapıyor, kumpas kuruyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Tekrar uyarıyoruz İzmit’ten, bu yanlıştan dön, bu karanlıktan dön, o bakanlığa aslında yakışmıyorsun. Şayet onurun, gururun varsa, gururlu bir insansan oradan istifa edersin, ayrılırsın.”‘İBB TÜRKİYE İLE OLAN İLİŞKİSİNDE DEVRİM YARATTI’İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerde başrol oynadığını anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu periyotta her hususta olduğu üzere Türkiye ile olan bağlantısında de bir ihtilal yarattı. 350’nin üzerinde belediyeyle gerçekten çok özel iş birlikleri ve projeler üretti. Hala da üretmeye devam ediyoruz. Bunlar ama fiziksel ama bilgi konusundaki paylaşım. Dolayısıyla aslında Türkiye’nin her noktasında kalkınmaya dönük, katkı sunan bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi var. Bütün kurumlarımız, bütün kuruluşlarımız üzerinden Türkiye’nin her noktasına, inanınız ki Ardahan’dan Edirne’ye, Hatay’dan Sinop’a kadar bütün Türkiye’yi saran bir etkileşim içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Zira biz memleketimiz ismine var olan neyimiz var ise, Türkiye’nin ve bu hoş ülkenin hoş evlatlarına sunmanın uğraşı içerisinde olduk ve buna devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu