Ekonomi

Çin’den split klima ithalatına ilişkin nihai inceleme soruşturması

Çin menşeli split klima ithalatında uygulanan dampinge karşı kesin tedbire ilişkin son inceleme soruşturması açıldı.

Ticaret Bakanlığı’nın “İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre Arçelik-LG Klima San. ve Tic. AŞ ve Vestel Beyaz Eşya Sanayi Tic. AŞ, Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. ve Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Üretim A.Ş., Çin menşeili “sadece duvara monte split klimalar”, “sadece duvara monte split klimalar sadece dış üniteler (değişken soğutucu akışlı-split klima sistemleri hariç) dış ünite)” ve “yalnızca duvara monteli split” Son gözden geçirme soruşturması, “klimaların iç üniteleri” çalışmaları için yürürlükte olan dampinge karşı kesin önlemle ilgili olarak açılmıştır.

Öte yandan bakanlığın diğer tebliği ile Çin menşeli “adi metallerden dolgulu teller (elektrik ark kaynağı için)” ithalatı için başlatılan nihai gözden geçirme soruşturması tamamlandı.

Buna göre, Çin’den yapılan ana metal dolgulu tellerin (elektrik ark kaynağı için) ithalatında firmalara göre değişmekle birlikte CIF değerinin yüzde 21,12 ile 28,87’si aralığında dampinge karşı belirli önlemler uygulanacak.

sabanozuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu