Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’daki toplu açılış töreninde konuştu: (4)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güney sınırlarımız boyunca oluşturduğumuz 30 kilometrelik güvenlik şeridini mutlaka tamamlayacağız. Terör örgütü ve dizginlerinin güvenlik güçlerimize ve masum sivillere yönelik saldırıları bizi bu kararlılığımızdan asla vazgeçirmeyecektir. ” söz konusu.

Erdoğan, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı Ek Köprüsü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Etap ile Abide Kavşağı’nda Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Törenine katıldı.

Göç İdaresi Başkanlığı tarafından kurulan 6 geri gönderme merkezi, çeşitli kurumlara ait hizmet binaları, olimpik yüzme havuzu, kuzeybatı çevre yolu gibi birçok yatırımın hizmete açılacağını belirten Erdoğan, çalışmaların ve hizmetlerin kente hayırlı olmasını diledi. tebrik etti

Erdoğan, içeride ve dışarıda Türkiye’nin geleceğine dair siyasi, ekonomik ve askeri hesaplar yapan herkese önemli mesajlar vermek istediğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yaşanan olumsuzluklar sizi umutsuzluğa sürüklemesin. Mesajlarımızı net bir şekilde verelim. Kimse yanılgılara düşmesin. Yanlış hesap yapmayın. Kemal Bey’e falan bakmayın. Güçlü destekle atamaya hazır mısınız? 2023 seçimlerinde bu kardeşiniz bir dönem daha Başkan mı?

İkincisi, Allah’ın izniyle, milletimizin takdiriyle Meclis’te çoğunluğu elde ederek, bize vereceğiniz misyonla yasama faaliyetlerini sürdürmeye hazırız. Bu görevi vermeye hazır mısın? Üçüncüsü, Türk ekonomik modelini başarıya ulaştırarak bir süredir insanımızın hayatını zorlaştıran kasveti mutlaka geride bırakacağız. Küresel ekonomide daralma endişelerinin tavan yaptığı bir dönemde üretim, istihdam ve ihracatımızda büyümeye hazırız. Bize bu görevi vermeye hazır mısınız?

Dört, güney uçlarımızda oluşturduğumuz 30 kilometrelik güvenlik şeridini mutlaka tamamlayacağız. Terör örgütünün ve dizginlerini tutanların güvenlik güçlerimize ve saf sivillere yönelik saldırıları bizleri bu kararlılıktan asla vazgeçirmeyecektir. Bize bu görevi vermeye hazır mısınız? Beş Asırlık Türkiye Vizyonumuz’un siyasi ve ekonomik hedeflerini birer birer hayata geçirerek ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına dahil edeceğiz. Bu görevi bize emanet etmeye hazır mısınız?”

“Milletimize lafla değil hakla konuşuruz”

Yönetim sistemini gençlerin özgürlük, adalet, hak ve refah beklentilerine en üst düzeyde cevap verecek şekilde geliştireceklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Altı sofradaki gibi eski Türkiye’yi güzelleştirenlerin tek derdi… Ne yapsınlar, ne istiyorsun, bu. Ne istiyorsun, bu. Onlara bir şeyler dağıtmakla meşguller. Yedi, tek marifetleri kendi partilerinde iktidarlarını sürdürmek, tek başarıları kongre kazanmak olanların Türkiye’ye verecek hiçbir şeyleri olmadığını seçim gününe kadar attığımız her adımda ispat edeceğiz. Buna inanıyor muyuz Yalan savaş sergileyenler için iftira ve iftira siyasetinin gerçek hayatta bulunmadığını bakmaktan bıkmadan anlatmaya hazır mıyız?”

20 yıllık eser ve hizmetlerden bahsettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Peki Kemal Bey ve yandaşları ne konuşuyor? Muslukları açıp kapatıyorlar. Ama biraz sonra görüşürüz, işimizin başındayız. Yeni yüzyılı kucaklama vizyonumuzla” Cumhuriyetimizin, milletimizin huzuruna çıkıyoruz ve milletimize lafla değil, gerçekle konuşuyoruz.Hazırmısınız bu süper.Türkiye’nin dört bir yanından katılım hep tek ses olsun.Tamam. Gür seda ile tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olacağız. Büyük olacağız, diri olacağız. Kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Sağlıcakla kalın.”

törenden notlar

“Dünya 5’ten büyük, seni sevenler 6’dan büyük”, “Biz Urfalıyız, senden vazgeçmeyeceğiz”, “İbrahim ateşten korkar mı?” yazılı pankartlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzeybatı Çevre Yolu Açılışına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerine doğal gazın ulaştırılmasına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı hizmet binasının açılışına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı. , Viranşehir Pompaj Sulama Pompa İstasyonu açılışı Abide Kavşağı viyadüğü açılışı için Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Sırrıgider, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile canlı temasa geçti.

Daha sonra Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Hayati Yazıcı, Hamza Dağ, Mustafa Şen ve AK Parti milletvekillerinin eşlik ettiği kurdeleyi keserek toplu açılışı yaptı.

Açılışın ardından kürsüye çıkan sanatçı İbrahim Tatlıses, “Cumhurbaşkanım için buradayım, o beni davet etti, ben onun için geldim. Son nefesime kadar onun yanındayım” dedi. “Haydi Anlat” müziğinin bir bölümünü seslendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tören alanından ayrılarak Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

(Bitti)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu