Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması: İç muhasebemizi yaptık, yapıyoruz ve yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Toplantıda 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı “31 Mart seçim sonuçlarını göz ardı etmiyoruz. Sonuçlara dair kapsamlı iç muhasebemizi partimizin yetkili organlarında yaptık, yapıyoruz ve yapacağız” şeklinde konuştu.

İstişare ve yenilenme sürecinin sonunda, AK Parti olarak yola çok daha güçlü bir şekilde devam etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“İstişare ve yenilenme sürecimizin sonucunda, AK Parti olarak yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam etmekte kararlıyız. Halkla araya mesafe koymanın, duvar örmenin, sokakla, çarşıyla, pazarla, mahalleyle bağı zayıflatmanın bizim siyaset geleneğimizde yeri yoktur. Siyasetçisiyle, kaprisli bürokratıyla, lobisiyle, çıkar gruplarıyla kimse partimize gönül verenlerin fedakarlığını, şahsi heves ve hesabı için zayi edemez.”

Erdoğan “Son MYK toplantımızda, geleneksel istişare kampımızı yakında toplama kararı aldık. Önce milletvekilleri, ardından belediye başkanlarıyla bir araya geleceğiz” açıklamasında da bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu