Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Beştepe’ açıklaması: Nasıl kırıldı bilemiyorum?

31 Mart için geri sayıma geçilirken, tüm Türkiye’nin seçim yarışını yakından takip ettiği İstanbul’da çalışmalarını sürdüren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

Mynet’in sorularını yanıtlayan İmamoğlu, siyasi hayatı boyunca başına gelen en dikkat çeken olaydan, ‘keşkelerine’, kazandığı taktirde yapacağı ilk icraatlarından, yerel seçimlerde beklediği sürprizlere kadar açıklamalarda bulunan İmamoğlu, ‘Siyaset arenasında bir sonraki hedefiniz nedir?’ sorusuna da yanıt verdi:

“Yani başka bir siyasi ile yaşadığım en ilginç olay… Açıkçası bu dönem içerisinde herhalde sarayda misafir edildiğimizde sandalyenin kırılması olayı, ne diyeyim. Sayın Cumhurbaşkanı’nın misafir ettiği ortamda sandalyem kırılmıştı ya da nasıl kırıldı bilmiyorum o kadar sandalyede, bilemiyorum. Sanırım ondan sonra beni bir daha davet etmeme ile ilgili kararının altında bu mahcubiyet mi yatıyor acaba?

(Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 yılında Beştepe’de 29 belediye başkanıyla bir araya gelmiş, kritik görüşmede İmamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağı kırılmıştı)

5 yılda siyaseten yapmasaydım dediğiniz bir şey var mı?

Yani insanın keşkelerinin olması kadar doğal bir şey yok. Benim de elbette keşkelerim var ama hani somut olarak şu bu o demeyeceğim birçok konu var: Şunu keşke yapmasaydım, bunu keşke yapmasaydım… Eksiklerinin olduğunu kabul eden ve onları düzeltmeye gayret eden bir insanım, e bunu da yapıyorum zaten. Yaptıkça da kendimi iyi hissediyorum. Topluma da bunun iyi geldiğini düşünüyorum. Ama elbette ki benim de keşkelerim var ama büyük bir keşkem yok yani büyük bir hatam yok Allah’a şükür. Ufak tefek eksiklerim, hatalarım daha çok kişisel, bireysel hatalarım diyebilirim. Bu yönüyle var. Onları da düzeltiyorum. Hatasız kul olmaz.

Partiniz İstanbul’da, 2019 seçimlerinde alamadığı ilçe belediyelerinden hangilerini kazanır? Sürpriz bekliyor musunuz?

Sürpriz demeyeyim ama çok var. Yani gerçekten o sürpriz duygusunu çokça ilçemizde insanlarımız yaşayacak, hissediyorum bunu. Gönülden hissediyorum. O değişimi insanlar istiyor ve gerçekten iyi, karakterli, özenli adaylarımız her ilçemizde var. Çokça sürprizimizin olacağını düşünüyorum. İsim vermem yanlış olur.

(HABER MERKEZİ)

seyitgazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu