Haber

ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANINI ARADI VE TASİYELERİNİ İLETTİ

ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANINI ARADI VE TASİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nu arayarak taziyelerini iletti. Erdoğan, telefonda görüştüğü Fırıncıoğlu’ndan merhum eşinin rahatsızlığı hakkında bilgi alarak sabır istedi.

BAKAN TUNÇ ‘İDARİ YERLEŞİM’ ÇALIŞMASINI ANLATTI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hatice Fırıncıoğlu’nun cenazesinin ardından Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen ‘Ombudsman Bartınlılarla buluşuyor’ toplantısına katıldı. Bartın Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bakan Tunç’un yanı sıra Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Zonguldak Milletvekili Ahmet Çokakoğlu ve muhtarlar katıldı.

Programda konuşan Bakan Tunç, Kamu Denetçiliği Kurumunun bireylerle toplum arasında köprü görevi gördüğünü belirtti. Tunç, son 21 yılda temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesi yönünde önemli adımlar atıldığını belirterek, temel hak ve özgürlüklerin sağlanmasında Kamu Denetçiliği Kurumu’nun da değerli olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu:

“Yine vatandaşlarımızın arabulucular aracılığıyla haklarını daha hızlı ve daha az masrafla alabilmeleri açısından hayata geçirdiğimiz değerli çalışmalar olan arabuluculuk dediğimiz diğer uyuşmazlık çözüm formülleri de uygulamaya koyduğumuz diğer alanlar. Adliyeye gitmeden. Öte yandan bunların henüz bitmediğini söylüyoruz. Vatandaşlarımız idareden alacakları, kamudan alacakları noktasında dava açamıyorlar.” Bir dilekçe açmadan idareye başvurarak, bir heyet aracılığıyla alacağımızı o heyetin kararı doğrultusunda almak için yapmamız gereken bir çalışma daha var. Bu, ‘İdari Uzlaşma’ dediğimiz bir çalışma. O çalışmamızda kanun tasarısı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekillerimizin takdirine sunacağız, vatandaşlarımız da “İnşallah milletvekillerimizin takdiriyle, onun da gerekeni alması anlamında değerli bir uygulamayı hayata geçirmiş olacağız” dedi. kendi iradesiyle mücadele etmeden veya mahkemeye düşmeden daha çabuk borçlanır.”

haber-tuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu