Haber

Gazeteciler Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Buluştu

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte kentteki gazeteciler bir araya geldi.

10 Ocak Çalışanlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen kahvaltıya kentteki basın mensupları ve Malatya Girişim Grubu yönetimi katıldı.

Malatya Park Meydanı’ndaki Sarayaltı Restoran’da düzenlenen toplantıda konuşan AVM Genel Müdürü Coşkun Güvenç, “10 Ocak vesilesiyle gecikmeli de olsa Malatya’nın seçkin basın mensuplarıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. , Çalışan Gazeteciler Günü.”

Geride bıraktıkları 2023 yılının hem Malatya hem de bölge için çok şiddetli bir yıl olduğunun altını çizen Coşkun, “Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde elbette 11 il arasında en çok etkilenen illerden biri de ilimiz. 6. Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan bu felakette her zaman büyük zorluklar yaşadık.” Birlikte. Şiddetli kış koşullarında yaşanan bu felaketle birlikte Malatya Park olarak depremzedelere kapılarımızı açtık ve ilk günden itibaren Malatya halkının hizmetinde olduk. Malatya İşletme Kümelenmesi, AVM, otel, ofis, konut gibi tüm tesisleri seferber ettik. O günden bugüne Malatya Parkı ve meydanında “Ticari alanlarımızda Malatya halkına her bakımdan hizmet veriyoruz” dedi.

Bu süreçte basın mensuplarının zor şartlarda kamuoyunu en doğru şekilde bilgilendirmek için büyük çaba harcadığını belirten Güvenç, “Yaptığınız haberlerle bu sürece sağladığınız katkı takdire şayan. 25 gazeteci arkadaşımız hayatını kaybetti. 11 ili etkileyen depremde enkaz altında kalan Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’da hayatını kaybeden gazeteci arkadaşlarımıza bir kez daha başsağlığı, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yılın son aylarında yaşanan olaylarda Filistin’de binlerce masum insan katledildi ve son bilgilere göre 110’dan fazla gazeteci İsrail bombalarıyla öldürüldü. “Amacı sadece bilgilendirmek olan gazetecilerin öldürülmesini kınıyoruz.” Yaşanan zulmü tüm dünyaya duyuruyor, ateşkesin bir an önce sağlanması için gerekli adımların atılmasını umuyoruz.”

Basının toplumun vicdanı olduğunu kaydeden Genel Müdür Güvenç, “Umarım çalışan gazetecilerimizin koşulları iyileşir. Çünkü gazeteciler her zaman sıkıntı ve zorluklarla dolu bir meslek icra ederler. Siyasette, spordalar. Dünyanın çeşitli yerlerinde hastanelerde, adliyelerde, sokaklarda, barışta ve savaşlarda.” “Yani haberin olduğu her yerde gazeteciler her zaman oradadır. Kamuoyunu gerçekleri bilgilendirmek için özveriyle çalışan, gerçek, hızlı ve tarafsız haber alma hakkını temsil eden basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bugün burada bir arada olmamızın nedeni olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında” dedi. . -MALATYA

kemah-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu