Haber

İsrail Maliye Bakanı: Çatışmaların günlük maliyeti 246 milyon dolar

İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, 19 gündür devam eden çatışmalara dikkat çekerek, ‘2023-2024 ulusal bütçesinin artık uygun bir bütçe olmadığını’ ve söz konusu bütçede değişiklik yapılabileceğini söyledi.

Reuters haber ajansının haberine göre Bakan Smotrich, 7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail-Filistin çatışmasının İsrail’e bir günlük doğrudan maliyetinin 1 milyar şekel yani yaklaşık 246 milyon dolar olduğunu söyledi. Smotrich, İsrail ordu radyosunda yayınlanan açıklamasında, çatışmaların dolaylı maliyetlerini henüz değerlendirmediğini belirtti.

‘ŞU ANDA BU KONUDA ÇALIŞMIYORUZ’

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin İsrail’in kredi notunu ‘durağan’dan ‘negatif’e değiştirmesiyle ilgili konuşan İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, kararı ‘panik yaratan’ bir karar olarak değerlendirdi ve söz konusu krize rağmen Türkiye’de büyük bir kriz yaşandığını söyledi. İsrail’de büyük çaplı kriz. Açık olmasını beklemediklerini söyledi.

Smotrich ayrıca, görevinden ayrılacağını açıklayan ancak düşmanlıkların başlamasıyla kararını erteleyen Bank of Israel Müdürü Amir Yaron’a da övgüde bulundu ve durumun “üstünde ve ötesinde çalıştığını” söyledi. Yaron’un resmi olarak görevinde kalıp kalmayacağı sorulduğunda Smotrich, “Nefes alacak vaktimiz yok, şu anda bununla ilgilenmiyoruz.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu