Haber

Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu ile görüşecek

ANKARA – GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Millet İttifakı ile ilgili açıklamalarda bulunması ve CHP’li belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı olarak önermesinin ardından CHP’li belediye başkanları Ankara’ya geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde akşam saatlerinde bir araya gelen CHP’li belediye başkanları, bugün saat 11.00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, önce DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in davet ettiği Yavaş ve İmamoğlu ile görüşmeye gelmesi bekleniyor. Daha sonra tüm belediye başkanlarıyla ortak bir toplantı yapacak. Görüşmelerin ardından belediye başkanlarının açıklama yapması bekleniyor.

Ne oldu?

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, gece saatlerinde sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’na desteklerini yineledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirttik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı tüm paydaşları ile yoluna devam edecektir.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak, ittifak masasında ve Millet İttifakı’nda irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun küçülmeden büyüyeceğinden şüphem yok. Milletimizin arzu ettiği birlik içinde Milletimizin “İttifak, halkımızın içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde ağır bir sorumluluk üstlenerek, devletin etkin ve demokratik, toplumun barışçıl ve müreffeh olması azmi ile kurulmuş siyasi bir birliktir. başından sonuna kadar. Milletimize çaresiz, ümitsiz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum” dedi.

gurunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu