Haber

Kolombiya’da çöken köprüde iki polis öldü

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’da karayolu üzerinde bulunan köprünün çökmesi sonucu 2 polis hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Ülkenin idari bölgelerinden Quindio ile Valle del Cauca’yı birbirine bağlayan köprünün La Vieja Nehri üzerinde çökmesi sonucu araçlarda bulunan 2 polis memuru hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Yetkililer, köprünün çökmesi sırasında yolda bulunan polis arabası ve çok sayıda aracın metrelerce yükseklikten düştüğünü bildirdi.

Köprünün çökmesi nedeniyle ülkenin güneybatısındaki Pereira, La Paila, Calarca ve Manizales yolları araç trafiğine kapatıldı.

Quindio Valisi Roberto Jaramillo, 1984 yılında La Vieja Nehri üzerine inşa edilen köprünün çökme nedenlerini araştırmak üzere bir uzman grubun görevlendirildiğini kaydetti.

Öte yandan Twitter hesabından hayatını kaybedenlerin ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten Devlet Başkanı Gustavo Petro, “Köprünün yıkılma nedenlerinin ortaya çıkarılması için soruşturma başlatılması talimatını verdim. ve sorumlular.” terimini kullandı.

gokcebeyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu