Haber

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas’ı savunan açıklamalarına sert tepki gösterdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında partililere seslendi. Akşener, Hamas’ın açıklamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi: ‘Kürdistan’ın bir kısmını Türkiye’de gördüğünü iddia eden Hamas’ı neden savunuyorsunuz?’

Partisinin küme toplantısında partililere seslenen YETERLİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Akşener’in konuşmasının gündemini Cumhuriyetin 100. yılı ve Erdoğan’ın Hamas’la ilgili açıklamaları oluşturdu.

“Maalesef her yüzyılda insanlığın başına bela olan birkaç psikopat var. İçinde bulunduğumuz yüzyılın baş psikopatı ise hiç şüphesiz Netanyahu’dur” diyen Akşener, şöyle devam etti: “Filistin’de yaşanan olaylara şuurla bakmak zorundayız. Siyasi bağlantıların üstünde ve olup biteni doğru tanımlayın.” .

Akşener, “Hamas’ın terör saldırısı yalnızca İsrail toplumunda korku uyandırmakla kalmadı, aynı zamanda Netanyahu’ya pervasız vahşetini sergilemesi için bir bahane de verdi.”

“Söyleyin Sayın Erdoğan, Kürdistan’ın bir kısmını Türkiye’de gördüğünü iddia eden Hamas’ı neden savunuyorsunuz? Neden savunuyorsunuz?” Cumhurbaşkanına seslenen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Filistin’de yasal bir hükümet varken neden Hamas’ı sanki Filistinliler için iyi bir iş yapmış gibi Filistinlilerin tek meşru temsilcisi olarak görüyorsunuz? Böyle şüpheli bir eyleme imza atanları nasıl bir zihniyetle mücahit olarak tanımlıyorsunuz? Kadınları, çocukları ve sivilleri öldürmenin mücahitlerle ne alakası var? Dinimiz savaşta bile onları öldürmeyi yasaklamıyor mu? Amacınız nedir Sayın Erdoğan? Filistin’in haklılığını baltalamak mı istiyorsunuz? Netanyahu’nun terörüne zemin mi vermek istiyorsunuz?’

Akşener, Erdoğan’a seslenerek, “Buradan sizi uyarıyorum: Sorumsuz açıklamalarınızla Netanyahu’nun değirmenine su götürüyorsunuz. Türkiye’nin bugüne kadar sergilediği rasyonel duruşa ve arabulucu rolüne zarar veriyorsunuz.”

antakya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu