Ekonomi

National Vision Birinci Çeyrekte Düzeltilmiş EPS Artışı, Gelir Eksikliği Yayınladı

DULUTH, Ga. – Ülkenin en büyük optik perakendecilerinden biri olan National Vision Holdings, Inc. (NASDAQ: EYE), hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) için analist beklentilerini aşan ancak gelirde yetersiz kalan ilk çeyrek kazançlarını bildirdi.

Şirket, analistlerin 0,27 dolarlık tahmininden 0,03 dolar daha yüksek olan 0,30 dolarlık 1. çeyrek düzeltilmiş EPS açıkladı. Bununla birlikte, çeyrek geliri 542,5 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 552,12 milyon dolarlık konsensüs tahminini kaçırdı.

Şirketin devam eden faaliyetlerinden elde ettiği net gelir, bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla %4,2 oranında artış göstermiş olup, bu artış temel olarak yeni mağaza satışlarından elde edilen büyüme, Şirketin AC Lens işinden elde edilen daha yüksek gelir ve önceki yıla kıyasla kazanılmamış gelirin etkisinden kaynaklanmıştır.

National Vision CEO’su Reade Fahs, vergi iadesi sezonunun yavaş başlamasına ve hava koşullarından kaynaklanan olumsuz etkilere rağmen, şirketin stratejik girişimlere odaklandığını ve doktor işe alma ve elde tutma konusundaki ilerlemenin yanı sıra mağazalarda uzaktan teknoloji ve elektronik sağlık kayıtlarının yaygınlaştırıldığını vurguladı.

National Vision, 2024 mali yılı için 0,59 dolarlık analist konsensüsüne kıyasla 0,50 ila 0,65 dolarlık bir EPS aralığı ile rehberlik sağladı. Şirketin 2024 mali yılı için gelir görünümünün 1,96 milyar dolar ile 2,01 milyar dolar arasında olacağı ve orta noktanın analist konsensüsü olan 1,98 milyar doların biraz üzerinde olacağı öngörülüyor.

Bu öngörü, enflasyon ve jeopolitik istikrarsızlık gibi makroekonomik faktörlerin yanı sıra sınav kapasitesindeki kısıtlamalarla ilgili mevcut beklenen veya tahmin edilen etkileri yansıtmaktadır.

National Vision’ın 2024 mali yılı için yeniden teyit ettiği görünüm ve beyaz alan fırsatının en az 2.500 mağazaya çıkarılması, şirketin büyümeye ve stratejik yönüne olan bağlılığını göstermektedir. Fahs, zorlu bir makroekonomik ortamda faaliyet göstermesine rağmen hissedar değerini artırmak için büyüme temeli oluşturmaya olan güvenini dile getirdi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin mali performansı ve gelecek beklentileri, çoğu şirketin ve yönetiminin kontrolü dışında olan önemli ticari, ekonomik, düzenleyici ve rekabetçi belirsizliklere ve beklenmedik durumlara tabidir. Bu nedenle, gerçek sonuçlar farklılık gösterebilir ve bu farklılıklar önemli olabilir. National Vision bu ileriye dönük ölçümleri, sonuçlarını ve stratejik planlarını değerlendirmek ve kıyaslamak için dahili olarak kullanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

sahinbeyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu