Haber

Özel: Kılıçdaroğlu ile görüştük

14 Mayıs ve 28 Mayıs yenilgilerinin ardından CHP’de ‘değişim’ talepleri arttı.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gerekirse görev almaktan çekinmeyeceklerini ifade ediyor.

Özel, açıklamalarının ardından partiden gelen tepkilere yanıt verdi.

CHP’li ve delegelerin değişim talebine kimsenin karşı koyamayacağını vurgulayan Özel, şöyle konuştu: “Seçimin dışındayız, hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Bir değişiklik olmalı. Bu değişiklikte doğrudan kişileri tartışmıyorum. delegeler insanları değiştirmek istiyor, hiçbirimiz buna karşı koyamıyoruz. Ama insanları tartışmak yerine az önce yaptığımız tartışmaları değerli buluyorum.” “terimleri kullandı.

“GENEL BAŞKAN İLE GÖRÜŞMEMİZ SON DERECE YAPICI OLDU”

Özel, açıklamalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü duyurdu. Özel, Meseleye ‘yıllardır vekilliğini yapan ve kendisine çok güvenen birinin karşısına aday çıkarıyor’ şeklinde bakarlarsa, ben sadece Başkan’la yaptığım açıklamanın ardından orta bir noktaya geldiğimizi söylüyorum. görüşme geçmişte olduğu gibi çok samimi, yüksek katılım ve saygı çerçevesinde gerçekleşti. Genel Başkan’da bir kırgınlık yok, bende de yok. Açıklamalarımın ertesi günü haftalık birebir görüşmemizi yaptık. Bu sorunla ilgili olarak güvensizlik, saygısızlık veya etik dışı davranış gibi herhangi bir imam yok.”söz konusu.Özel, Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin de şunları söyledi:

“Son derece yapıcıydı. Kınama noktasında değildi. Ancak beni koruyan ve kollayan bir tavrı vardı. Bu süreçte doğru olarak ne yapmam gerektiği ve benim için neyin yanlış olabileceği konusunda uyarıları oldu. Korkarım bu “adaylığımı destekliyordu, bana nasihat verdi” şeklinde algılanabilir. Arkadaşımızın tecrübesine dayanarak benim gibi bir açıklama yapsa da reddetmeyeceği bazı tavsiyeleri vardı.”

KAYNAK: GAZETE DUVARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu