Haber

Pakistan’dan deprem yardım malzemesi taşıyan tır konvoyu Malatya’ya ulaştı

Malatya Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Dışişleri Bakanlığı Büyükelçi Fazlı Corman, Pakistan Büyükelçiliği Müsteşarı Abbas Sarwar Qureshi, Alay Komutanı Mehmet Bahtiyar ve AFAD ile yerel yönetim yetkilileri konvoyu karşıladı.

İSLAMABAD İLE ANKARA ARASINDA KURULAN HAVA KÖPRÜSÜ

Başbakan Şahbaz Şerif’in talimatıyla 6 Şubat 2023’te İslamabad ile Ankara arasında acilen kurtarma gruplarının taşınması ve temel yardım malzemelerinin ulaştırılması için bir hava köprüsü kuruldu. Bugüne kadar 20 uçakla Türkiye’ye yardım malzemesi ulaştırıldı. Deprem yardım malzemeleri taşıyan bir geminin de yakında Pakistan’dan Türkiye’ye hareket etmesi planlanıyor.

“PAKİSTAN VE TÜRKİYE HER ŞARTTA BİRBİRİNİ DESTEKLİYOR”

Etkinlikte bir konuşma yapan Abbas Sarwar Qureshi, Pakistan ve Türkiye’nin her koşulda birbirini destekleyen şanlı bir geçmişe sahip olduğunu belirtti. Başbakan ve Pakistan halkının istekleri doğrultusunda Pakistan’dan kardeş Türkiye’ye yapılacak yardımların tamamen iyileşip eski haline dönene kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

“TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA İÇİNdeyiz”

Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, TIR’ların sadece yardım malzemesi getirmediğini, yürekleri Türk kardeşlerinin kalbiyle atan Pakistanlılardan yüzbinlerce dua ve iyi dilekler getirdiğini söyledi. Pakistan halkına ve hükümetine bu zor zamanda hızlı tepkileri ve Türkiye ile dayanışmaları için teşekkür etti.

Kaynak: SonDakika.com / Yeni

haber-kalecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu