Ekonomi

Pegasus uçağında 5 saatlik rötar: Yolcular bayıldı, pilot uçağı terk etti

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Dalaman’a uçuş gerçekleştirecek olan Pegasus Hava Yolları’na ait bir uçak yaklaşık 5 saatlik bir rötar yaptı. İddiaya göre pilot ve personel mesai saati dolduğu için uçaktan inerken uzun süreli rötar sebebiyle fenalaşan iki yolcu bayıldı.

GIDA TALEPLERİ KARŞILANMADI

Yolcular, rötar süresince açlıklarını ve susuzluklarını gidermek için yetkililerden su ve sandviç talep etti ancak bu talepler yeterince karşılanamadı.

PİLOT VE PERSONEL MESAİ SAATİ DOLUNCA GİTTİ

Yolcuların artan gerginlik ve rahatsızlıklarıyla birlikte, seferi gerçekleştirecek olan pilot ve kabin personeli de mesai saatlerinin dolması nedeniyle uçağı terk etti.

2 YOLCU BAYILDI

Yeni uçuş ekibi beklenirken uzun süreli rötar sebebiyle fenalaşan iki yolcu bayıldı. Daha sonra diğer yolcuların “yemek istiyoruz” diye bağırmasıyla ücretsiz ikram dağıtacağız duyurusu yapıldı.

“MESAİ BİTTİ DİYE UÇAĞI TERKETME LÜKSÜNÜZ YOK”

Yaşanan skandala sosyal medya kullanıcıları şu sözlerle tepki gösterdi:

*Böyle bir durumda ‘Acil Eylem Planı’ olmalı. İnsanları böyle aç susuz rezil etmeye hakkınız yok.

*Pegasus Dalaman uçuşu hep böyle minimum 2 saat rötar.

*Pegasus pişmanlıktır, ne zaman Pegasus ile yolculuk yapmaya kalksam her zaman kesinlikle bir sorun olmuştur. Videoda açık ve net görünüyor zaten ne demek istediğim.

*Rahatlığa bak mesai saati bitti diye uçağı terketmişler. Gerçekten inanılmaz ortada bir kriz var sizin mesai bitti diye uçağı terketme lüksünüz yok orada insanlar sizin krizi yönetmenizi bekliyorlar.

haber-tercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu