Haber

Saadet Partisi İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu

GENÇAĞA KARAFAZLI

Saadet Partisi Rize İl Müdürlüğü, İsrailli yetkililer hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Muhammet Kaçar, “23 gündür insanlık tehlike altında. Gazze İçinde ölüyor. Katil İsrail, çocuklar dahil tüm insanlığı, tüm toplumu yok etmeye çalışıyor. “Batı, Birleşmiş Milletler ve NATO bu katliama karşı kör ve sağırdı” dedi.

Saadet Partisi Rize İl Örgütü, İsrailli yetkililer hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Saadet Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, Rize Adliyesi önünde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İSRAİL SAVAŞ YASALARINI İHLAL EDİYOR”

“23 gündür insanlık Gazze İçinde ölüyor. Katil İsrail, çocuklar dahil tüm insanlığı, tüm toplumu yok etmeye çalışıyor. Batı, Birleşmiş Milletler ve NATO bu katliama karşı kör ve sağırdı. Her ne kadar İslam ülkelerinde gösteriler ve mitingler yapılsa da bu katliamın sona ermesiyle sonuçlanmadı. Beklentimiz, tüm İslam ülkelerinin liderlerinin bir araya gelerek İsrail’in gücünü anladıkları unsuruyla hareket ederek bu katliamlara son vermek için somut adımlar atmaları. İsrail Gazze’de tam anlamıyla soykırım yapıyor, insanlığa karşı suç işliyor ve savaş hukukunu ihlal ediyor. Bu kapsamda Saadet Partisi olarak İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Başbakan Netanyahu, İsrail Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve savcılıklardaki Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Tüm il teşkilatlarımızın önünde. Saadet Partisi olarak suç duyurusunda bulunmak üzere Rize Adliyesi’ndeyiz. Bildiğiniz gibi Erbakan hocamız yaklaşık 50 yıldır İsrail’in planlarından bahsediyor. İsrail’in kendi fikrinin büyük hedefi için ne yazık ki Türkiye ve Türk toprakları var. “Nil ve Fırat arasındaki tüm toprakları kendi ülkesine katarak büyük İsrail devletini kurmak istiyordu ve bu konu güneydoğu bölgelerimizde olduğu için bu konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyordu.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

beytussebap-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu