Ekonomi

Tepebaşı Belediyesi’nden 5 yeni işletmeye Mavi Bayrak sunumu

Tepebaşı Belediyesi Mavi Bayrak uygulamasına katılmaya hak kazanan 5 yeni işletmeye Lider Ataç tarafından Mavi Bayrak takdim edildi.

Tepebaşı Belediyesi, benimsediği Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden üçüncüsü olan “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” hedefi doğrultusunda yürüttüğü Tepebaşı Mavi Bayrak Uygulaması çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Mavi Bayrak Uygulaması, şehir halkına kalite ve hijyen açısından sağlıklı bir ortam sunmayı amaçlamaktadır. Farklı uzmanlık alanlarına sahip sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte 2000 yılından bu yana hayata geçirilen Tepebaşı Mavi Bayrak İşletmeleri uygulamasına başvuran 5 işletme daha Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. işletmeleri ziyaret etti. Ahmet Ataç, işletmecileri tebrik ederek Mavi Bayraklarını teslim etti. Bölge genelinde Mavi Bayraklı İşletme sayısı 35’e ulaştı.

Düzenli denetim çalışmaları yapılıyor

Mavi Bayrak uygulaması çerçevesinde işletmeler hijyen, kalite yönetimi ve çevre kriterlerine uygunluk çerçevesinde tüketici haklarına saygı göstererek müşteri odaklı hizmet sunmaktadır. Tepebaşı Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet veren Tepebaşı Mavi Bayraklı işletmeler, her yıl, Eskisehir Lokanta Sahipleri Odası ile Eskisehir Berberler ve Kuaförler Odası temsilcilerinden oluşan bir kontrol komitesi tarafından sistematik olarak denetleniyor, Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde. – ESKİŞEHİR

haber-kursunlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu