Ekonomi

Toyota Asya’nın en çok açığa satılan hisseleri listesinin başında

Toyota Motor Corp, Şubat ayı itibariyle Asya Pasifik bölgesindeki hedge fonları arasında Takeda Pharmaceutical’ı geride bırakarak en çok shortlanan büyük sermayeli hisse senedi oldu. Bu gelişme, bir hazine yönetimi ve menkul kıymet finansmanı platformu olan Hazeltree tarafından hazırlanan bir raporda vurgulandı. Açığa satış, yatırımcıların bir şirketin hisse fiyatında düşüş beklentisini temsil ediyor.

Amerika kıtasında Tesla Inc. açığa satış yapanların birincil hedefi olmaya devam ederken, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde LVMH altıncı ay üst üste en çok açığa satış yapılan hisse senedi konumunu koruyor. Raporda 15.000 hisse senedini kapsayan yaklaşık 700 fonun verileri analiz edildi.

Amerika kıtasında açığa satış yapanların radarına birkaç yeni büyük sermayeli şirket girdi. Bunlar arasında Super Micro Computer Inc., Comcast Corp., Capital One Financial Corp. ve Wells Fargo (NYSE:WFC) & Co. yer alıyor. Orta ölçekli şirketler kategorisinde, Alstom SA ve Wolfspeed Inc. sırasıyla EMEA ve Amerika bölgelerinde en çok açığa satış yapılan hisseler olmaya devam ediyor. Asya Pasifik’te ise elektronik firması Ibiden Co Ltd, bilgisayar üreticisi Daifuku Co’nun önüne geçerek Şubat ayında en çok açığa satılan orta ölçekli hisse senedi olarak liderliği ele geçirdi.

Bu bilgiler, çeşitli küresel piyasalardaki kısa faizdeki son eğilimleri yansıtıyor ve şu anda hisse senedi fiyatlarına karşı bahis oynayan yatırımcıların artan incelemesiyle karşı karşıya olan sektörleri ve şirketleri gösteriyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

merzifon-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu