Haber

Van’ın Erciş ilçesinde 10 mahalle elektriksiz kaldı

VAN’ın Erciş ilçesinde 2 bin 150 metre rakımlı Kızılören Mahallesi’nde kar yağışı ve rüzgar nedeniyle enerji nakil hatları kopunca, çevredeki 10 kırsal mahalle elektriksiz kaldı. Elektrik dağıtım şirketi grupları, karla kaplı alanın bir kısmını paletli kar motosikletleriyle, bir kısmını ise yaya olarak aşmak zorunda kaldı. 7 kişilik grubun çalışmasıyla 10 mahalleye elektrik sağlanırken, yoğun çalışmaya Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. de eşlik etti. (VEDAŞ) Erciş İşletme Müdürü Nesrin Elif Arslan (33), “Ben ve ekibim bu konuda her zaman hazırız.”

Erciş kırsalında 3 gün önce etkili olan kar yağışı ve rüzgar, ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kızılören Mahallesi yakınlarında elektrik nakil hatlarının kopmasına neden oldu. 10 kırsal mahalle elektriksiz kalınca Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri sevk edildi. 7 kişilik ekip, yolun bir kısmını kar motosikletleriyle yürüyerek, 60 santimetreyi aşan karda 2 kilometre yürüyerek bölgeye ulaştı. Yoğun çalışmalar sonucunda arızalar giderilerek bölgeye elektrik yeniden verildi. Çalışma sırasında gruplara VEDAŞ Erciş İşletme Müdürü Nesrin Elif Arslan da eşlik etti. İki çocuk annesi Arslan, kış aylarında grupların gösterdiği güçlü çabayı görmek istediğini söyledi.

‘ZOR BÖLGEYE YÜRÜYEREK ULAŞIYORUZ’

Vatandaşların elektriksiz kalmaması için 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirten Arslan, “Özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyulan bölgelere yatırım planlarımızı yaptık. Kış mevsimi gelmeden kışın zorlu şartlarına karşı şebekemizi belirli noktalara yer altına yer altına alarak kışın oluşan olumsuz kurallara karşı şebekemizi koruyoruz.” Kesintisiz güç ve müşteri memnuniyetini sağlama sorumluluğunun bilinciyle sahadayız. Kışın en sert geçtiği Kızılören bölgesine geldik. Burada meydana gelen arızayı gidermek için araçların olduğu bir bölgeye geldik. Araçların gidemediği yerde kar motosikleti devreye giriyor. Motorun gidemediği zorlu bölgeye yürüyerek ulaşıyoruz. “Bu konuda ben ve ekibim her zaman hazırız. Koşullar ne olursa olsun her türlü aksiliğe karşı hizmetimizdeyiz” dedi.

Fırsat verildiği takdirde kadınların her işi başarabileceğini belirten Arslan, “Fırsat eşitliği sağlandığında kadınların her alanda başarılı olabileceğini düşünüyorum. Bizim işimiz hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu iş bilinciyle biz de Kar veya kış ne olursa olsun sahadayız.”

‘EKİPLERİMİZLE 7 GÜN 24 SAAT İŞİMİZDEYİZ’

Ekiplere eşlik eden VEDAŞ Van İl Müdürü Abdulmelik Özsoy, dağıtım şirketi olarak 320 personel ve 80 araçla şehre hizmet verdiklerini belirterek, “Şirket olarak yıl boyunca yeni yatırımlar ve bakım onarım çalışmalarıyla ağlarımızı güçlendirdik. Coğrafyamızda kış mevsimi çok şiddetli geçiyor. Kış aylarının sert geçtiği Erciş ilçemizde bulunuyor.” Kızılören bölgesine geldik. Takımlarımızın ne zorluklarla mücadele ettiğine tanık olduk. Hem işin organizasyonu hem de destek sağlamak amacıyla arkadaşlarımızın yanındayız. Gruplarımız zorlu bölgelerde kar motosikleti kullanarak, motorun gidemediği yerlere yürüyerek ulaşarak soruna ulaşıyor. Gruplarımızla 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Sorunu burada çözüp mahallelerimize dönüyoruz. “Güç verdik” dedi.

etimesgutajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu