Haber

Yeşil Sol Parti’nin Antep’te seçimin iptali için yaptığı başvuru reddedildi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Antep İl Teşkilatı, seçmenlerin iradeleri dışında Vatan Partisi’nden sandık görevlisi olarak gösterildiği gerekçesiyle kentteki seçimlerin iptali ve yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) dilekçe verdi. ve oy kullanması engellendi. . Gaziantep İl Seçim Kurulu Başkanlığı talebi reddetti.

Evrensel’in haberine göre Antepliler, seçmen oldukları sandıklarda oy kullanmak istediğinde seçmen listelerinde isimlerinin önüne “Sanık olduğu için oy kullanamaz” şerhi yazıldığını gördü. kutu komitesi memuru”. yazıldığı ortaya çıktı. Mağdur seçmenin sandık kurulu görevlisi olarak oy kullanmasını düzenleyen 142 belgenin yeniden Vatan Partisi’ne teslim edildiği öğrenildi. Seçmenler haklarını kullanmak için seçim kurullarına giderek uzun kuyruklarda beklemek ve 142 belgeyi aldıktan sonra kayıt oldukları okullara giderek oylarını kullanmak zorunda kaldı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İl Yönetimi adına Mehmet Polat bir dilekçe ile seçimin iptalini ve yenilenmesini talep etti.

Kararı inceleyen Gaziantep İl Seçim Kurulu Başkanlığı, talebi “mantıksız itiraz” gerekçesiyle oybirliğiyle reddetti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu