Teknoloji

Elektrikli yeni ‘LiveWire S2 Mulholland’ Motosikleti Çıktı

Bugün itibariyle yeni bir Harley-Davidson imzalı elektrikli motosiklet tanıtımı gerçekleşti. Karşımıza bu sefer LiveWire S2 Mulholland yer almakta.

Harley-Davidson markası hızlı bir şekilde büyümekte olan elektrikli motosiklet pazarında uzun zamandır aktif olarak yer aldığını görüyoruz. Bu alanda şirketin ilk modeli olan LiveWire ismini kullanıyordu.

Geçtiğimiz senelerde bu ilk modelin ismi ayrı bir marka haline getirilmiş oldu. Firma daha rahat bir yönetim ve odaklanma adına elektrikli motosiklet kısmını kendi bünyesinden ayırdı.

Bu markadan gelen ilk, Harley’in en son ikinci modeli LiveWire One modeli gelmişti. Markanın en yeni motosiklet modeli ise ‘LiveWire S2 Mulholland’ oldu. Modern bir çizgi de olan ve tasarımsal olarak yine diğer LiveWire motosikletlerin çizgisinden giden model, S2 platformunu temele almakta. Kullandığı elektrik motoruyla beraber 84 beygirlik güç ile 263 Nm tork getirebiliyor. Güç olarak bakıldığında, 10.5 kWh batarya üzerine kurulmuş olan 195 kg’lık motosiklet, 0’dan 100 km/s hıza 3,3 saniye gibi kısa bir sürede çıkabilmesi dikkatleri üzerine çekiyor.

Şehir içinde kullanımda düşük hızda 195 km menzil getiren, 89 km/s hızdaki sabit sürüşte ise 117 km yol yapabilen ‘LiveWire S2 Mulholland’, yüksek hızlı şarj sistemlerinde % 20’den % 80’e 78 dakikada gelebiliyor. Normal zamanda bakıldığında ise aynı aralığı 6 saat gibi bir zamanda doldurabilen model, ABD’de 16 bin dolarlık bir başlangıç fiyatıyla kullanıcılarına ulaşmakta.

LiveWire S2 Mulholland, ‘LiveWire’ Uygulamasından Her Türlü Konunun Bilgisini Veriyor

Şirket gündemimize bundan önce ‘LiveWire S2 Del Mar’ için paylaşılan detaylarla görmüştük. Şirket tarafından en son tüm teknik detayları paylaşılan modelin, buna göre 84 beygirlik bir 63 kW elektrik motoru taşımakta. Bu motor 263 Nm tork sunuyor ve de 0’dan 100 km/s hıza 3 saniye içinde çıkabilmesi oldukça büyük ilgi topluyor.

Spesifik olarak 10.5 kWh batarya üzerine kurulmuş şık model, Brembo markası imzalı frenler ve Showa imzalı süspansiyon sistemleriyle dizginleme sağlıyor. Gidonunda ise 4 inç boyutunda bir bilgi ekranı bulunuyor. ‘LiveWire’ adlı akıllı telefon uygulamasından her türlü konunda bilgi verebilen ve uzaktan kablosuz güncelleme desteği olan motosiklet, cihaz şarjı için USB-C portu da yer almakta.

kofcaz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu