Haber

İsrail Genelkurmay Başkanı Gazze’ye kara operasyonu çağrısında bulundu

İsrail Genelkurmay Başkanı Korgeneral Herzi Halevi, Gazze Şeridi’ne büyük bir kara operasyonu yapılması gerektiğini belirterek, “Büyük bir güçle topraklarına girmekten başka seçenek yok” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 22’nci gününde de devam ediyor. İsrail ordusunun dün gece yoğunlaşan bombardımanın ardından yaptığı “Kara Kuvvetleri bu gece faaliyetlerini genişletecek” açıklaması, Gazze Şeridi’ne dikkat çekti.

İsrail Genelkurmay Başkanı Korgeneral Herzi Halevi, Gazze Şeridi sınırında görev yapan askerlere yaptığı ziyarette yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne büyük bir kara operasyonu düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “Gazze Şeridi’ne girmekten başka seçenek yok” dedi. düşmanı açığa çıkaracak büyük bir güce sahip bölge.” Halevi, savaşın başlamasının üzerinden 3 hafta geçtiğini belirterek, “Bu savaşın aşamaları var ve bugün yeni bir aşamaya geçtik.” İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde kara operasyonlarını sürdürdüğünü anlatan Halevi, “Bu operasyonlar Hamas’ı dağıtma, sınır güvenliği ve tüm rehinelerin evlerine dönmesi amaçlarına hizmet ediyor.”

Risk olmadan başarının olmayacağını vurgulayan Halevi, “Savaşın amacı karaya girmektir. Bedel ödemeden zafer olmaz.” Halevi, rehinelerin geri dönüşünün son derece önemli olduğunu kaydederek, “Hamas şu anda masum insanları, bebekleri, çocukları, kadın-erkek, yaşlı vatandaşları tutuyor. Bu çabanın başarıya ulaşması için her şeyi yapacağız.”

Halavi, “Hedeflerimizi net bir şekilde belirledik. Yolumuz uzun olacak. Kararlılıkla mücadele edip kazanacağız” diyerek açıklamasını tamamladı. – TEL AVİV

erenlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu