Haber

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları sonucu ölenlerin sayısı 8 bin 796’ya yükseldi

İsrail’in 26 gün boyunca yoğun bombardıman altında tuttuğu Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı 271 artarak 8 bin 796’ya ulaştı.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, Şifa Hastanesi önünde düzenlediği basın toplantısında İsrail’in devam eden saldırıları hakkında bilgi verdi.

Kudra, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği baskınlarda ölenlerin sayısının 3 bin 648’i çocuk, 2 bin 290’ı kadın olmak üzere 8 bin 796’ya, yaralananların sayısının da 22 bin 219’a çıktığını söyledi.

“İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısı sırasında Filistinli ailelere yönelik katliamların sayısı 950’ye çıktı.” Kudra, saldırıların başlamasından bu yana 2 bin 30 kişinin enkaz altında olduğuna dair ihbarlar aldıklarını da ifade etti.

Kudra, İsrail’in baskınlarında 132 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini, hedef alınan 25 ambulansın kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

İsrail’in bilinçli olarak 58 sağlık kuruluşunu hedef aldığına dikkat çeken Kudra, saldırılar ve yakıtın tükenmesi nedeniyle 16 hastane ve 32 birinci basamak sağlık ocağının hizmet dışı kaldığı bilgisini paylaştı.

Kudra, Gazze’deki Şifa ve Endonezya hastanelerinin yakıtın bitmesi nedeniyle önümüzdeki saatlerde hizmet dışı kalabileceği uyarısında bulundu.

Petrol üreticisi ülkelere ve uluslararası kuruluşlara, Şifa ve Endonezya hastanelerinin ana jeneratörleri bugün sona ermeden Gazze’deki hastanelere yakıt sağlanması için acilen müdahale etmeleri çağrısında bulunan Kudra, Gazze’de artık hizmet vermeyen hastanelere tıbbi yardım ulaştırılması için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini söyledi. yaralı ve hastaların hayatlarını kurtarabilir. Ülkelerin acilen çalışması gerektiğini vurguladı.

Kudra, Mısır’ın çok sayıda yaralıyı ülkelerindeki hastanelere nakletme çabasından da memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bakanlık Sözcüsü, bölgede durumu kritik olan ve tedavisi mümkün olmayan tüm yaralıların nakledilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

beysehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu