Haber

Tepebaşı Belediyesi Kentsel Sürdürülebilirlik ve Çevre Koruma Proje Yarışmasında Birinci Seçildi

Tepebaşı Belediyesi, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın (AHK Türkiye) düzenlediği “Kentsel Sürdürülebilirlik ve Çevre Koruma” proje yarışmasında birinci seçildi. Toplam 56 bin Euro bütçeli ödüllü yarışmada Tepebaşı Belediyesi, kardeş şehri Treptow-Köpenick Belediyesi ile birlikte Almanya’dan hibe almaya hak kazandı.

Tepebaşı Belediyesi hayata geçirdiği çalışma ve projelerle ödül almaya devam ediyor.

Bu kapsamda Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın (AHK Türkiye) Almanya ile Türkiye arasındaki yerel yönetim iş birliğini ve karşılıklı iletişimini güçlendirmek amacıyla düzenlediği “Kentsel Sürdürülebilirlik ve Çevre Koruma” proje yarışmasının değerlendirme süreci gerçekleştirildi. sonucuna vardı. Toplam 56 bin Euro bütçeli ödüllü yarışta heyetten en yüksek oyu alan Tepebaşı Belediyesi birinci seçilerek kardeş kenti Treptow-Köpenick Belediyesi ile birlikte Almanya’dan hibe almaya hak kazandı.

Yarışmada sürdürülebilirlik politikalarını takip etmek ve küresel hedeflerin yerelleştirilmesine yönelik çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Tepebaşı Belediyesi Sürdürülebilirlik Merkezi’nin yaptığı çalışmalar değerlendirilerek ödüle layık görüldü.

Ödül töreni 9 Kasım 2023 tarihinde 16.00-19.30 saatleri arasında Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu