Haber

Karabük’te yabancı uyruklu öğrencinin cesedinin bulunmasıyla ilgili iki zanlı daha serbest bırakıldı.

Karabük’te Filyos Çayı’nda cesedi bulunan üniversite öğrencisi kızın ölümüyle ilgili iki zanlı daha serbest bırakıldı.

Gabon doğumlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın ölümüne ışık tutmak için İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı ekiplerin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda ortaklaşa yürüttüğü soruşturma kapsamında bir kişi daha gözaltına alındı.

Daha önce gözaltına alınan yabancı uyruklu bir kişi ile emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edildi.

Hakimliğin koyduğu denetim kuralı ile yabancı uyruklu zanlı serbest bırakılırken, obur da savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Etkinlik

26 Mart’ta Yeşilköy köyü yakınlarında hat üzerinde seyreden trenin sürücüsü, Filyos Çayı üzerinde hareketsiz bir kişi görünce durumu yetkililere bildirdi. Gruplarca sudan çıkarılan cesedin Karabük Üniversitesi öğrencisi Gabon asıllı Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’ya (18) ait olduğu belirlendi.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, ön otopsi raporuna göre cinsel saldırı, bıçak ya da kurşun yarası tespit edilmediğini, ölümün suda boğulma olarak meydana geldiğini bildirdi.

Soruşturma kapsamında 3’ü yabancı uyruklu 7 zanlı tutuklandı.

Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen 6 zanlıdan 2’si hakimlik tarafından belirlenen denetim kurallarıyla, diğerleri ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu