Haber

Merkez Bankası Başkanının Babasına Yeni İddia: “Personel’e Tokat Attı”

Merkez Bankası’nda çalışan Büşra Bozkurt, Önder Hafize Gaye Erkan’ın babası tarafından izinsiz olarak görevden alınması nedeniyle CİMER’e suç duyurusunda bulundu. Olayın basına yansımasının ardından bir açıklama yapan Önder Erkan, olayların gerçek olmadığını, mahkemeye başvuracağını söyledi. Ancak Bozkurt iddialarının arkasında durarak, ‘Ben az söyledim’ dedi.

Türkiye TCMB’de yaşananları konuşuyor. İddiaya göre Önder Hafize Gaye Erkan’ın ailesi, yetkileri olmamasına rağmen bankanın tüm işlerine karışıyor.

Hatta Önder Erkan’ın TCBM tesislerini ailesinin özel kullanımına bile verdiği iddia edildi.

CİMER’e yaptığı şikayetle skandalı ortaya çıkaran Büşra Bozkurt isimli banka çalışanı iddialarının arkasında durdu, hatta daha fazla olayın yaşandığını söyledi.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’e Gri Kurt konuşuyor; Liderin babası Erol Erkan’ın asansörde bir banka çalışanına yumruk attığını ve ardından onu kovduğunu söyledi. Bozkurt, olayın video kayıtlarının da bulunduğunu belirtti.

“Bankada Erol Bey’in talimatına karşı çıkabilecek tek bir kişi bile yok. “Asansörde bir personele tokat attığına dair tüm bankada söylentiler dolaşıyor.”

“Şikayet edeceğini duyunca bu personeli kovdu ve geri aldı. Sayın Cumhurbaşkanının bunlardan haberi var mı?

“Ben onun ekmeğini arayan bir çalışanım ve yetkisiz bir kişinin talimatıyla ekmeğim elimden alındı. Küçük çocuğumun rızkı çalındı.”

“Elbette Sayın Başkan’ın çocuğu değerli ama benim çocuğumun hiç önemi yok mu? “Çocuğumu akşam okuldan almam gerektiğini ve bu nedenle gece geç saatlere kadar çalışamayacağımı söylediğimde torununa düşkün bir dededen anlayış bekliyordum ama azarlandım, aşağılandım, tehdit edildim ve kovuldum. “

“Bankada lider ve üst yönetimin kullandığı bir mutfak var. Ancak Erol Bey, başkanlık katında sadece ailenin kullanması için özel bir mutfak yaptırdı. Mutfağın Cumhurbaşkanının çocuğu için yapıldığı söylendi. Tüm ekipmanların çok lüks seçilmiş olması rahatsızlık yarattı. 4 bin liraya çay bardağı alındığı söyleniyor. Lüks tabaklar, kaşıklar… Sayıştay kontrol ederse tüm faturalar ortaya çıkacak.

“Aile bankadaysa özel mutfakta pişirilen yemekleri yiyor, evdeyse arabayla evlerine götürülüyor. Bazen kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde yemek servisi yapılır. “Hepsi kamera kayıtlarında var.”

haberhopa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu