Teknoloji

Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı çocukların yanında olmaya devam ediyor

Depremden etkilenen küçük çocukların eğitim süreçlerini güçlendirmek ve sosyal hayata katılımlarını hızlandırmak amacıyla çadır ve konteyner kentlerde “T3 Vakfı Oyun ve Etkinlik Çadırı” kuran T3 Vakfı, halihazırdaki teknoloji eğitimlerinin benzerini veriyor. Deneysel atölyelerde çocuklara verilir. Adıyaman Eğriçayı Çadırkent, Adıyaman Üniversitesi Çadırkent, Kahramanmaraş Kafum Çadırkent, Avşar Çadırkent, Elbistan Pınarbaşı Mesire Alanı Çadırkent, Pazarcık Çadırkent, Gaziantep Nurdağı Çadırkent, Kalyon Tentkent, Hatay Boynuyoğun Merkez ve Defne İl Kesintisiz Barınma Merkezi T3 Oyun ve Aktivite Çadırında gerçekleştirilen atölyelerde çocuklar kendi çadırlarında kullanmak üzere lambalar hazırlıyor, kurulan teleskopla güneşi gözlemliyor, VR gözlük kullanıyor, maskot ve astronotla tanışıyor ve eğleniyor. Gökyüzü gözlemine her yaştan insan, özellikle çocuklar katılır.

Afetten etkilenen çocuklar için alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan programlar, oyun ve aktivite çadırlarında gönüllüler tarafından titizlikle yürütülüyor.

Çocukların ruhsal ve sosyal iyilik hallerini ve gelişimlerini desteklemek amacıyla oyun ve etkinliklerle gerçekleştirilen doğa, teknoloji ve astronomi atölyelerinde ilgi çekici eğitimler veriliyor.

“T3 Play”de ahşap oyuncak atölyesi, ateş, toprak, hava, su oyunu, kendi arabanı yap, filografi atölyesi, çantamı boyuyorum, maket uçak atölyesi, eski yastık oyunu, cam kule yapımı gibi eğlenceli aktiviteler gün boyu devam ediyor. ve Etkinlik Çadırı”. Gerçekleşen faaliyetlerin ortasındadır.

habercamlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu