Teknoloji

Twitter Algoritmasında Elon Musk Kategorisi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz gün Elon Musk, uzun bir bekleyişin ardından insanların kafalarında soru işareti oluşmasına neden oldu. Twitter teklif algoritması Açık kaynak olarak yayınlandı. Söz konusu algoritmanın paylaşılmasının nedeni ise ilk etapta alakasız gönderilerin tanınmasa bile kullanıcılara önerilmesiydi.

Ayrıca firma bu tür şikayetlere cevap vermiyor. bu nedenle ”, gösterebileceği somut bir desteğe ihtiyacı vardı ve karşı taraf bu algoritmayı görmedikçe pek bir anlamı olmayacaktı. Ama biz bu konuya odaklanırken algoritmadaKüçük sürprizler nadir değildir.

Aşağıdaki algoritmadaki kodların ortasında bazı kategorileri görebilirsiniz.

Cody L. Wellman

Burada da görebileceğiniz gibi, tepede demokratlar, altta cumhuriyetçiler varken, altta da demokratlar var. Elon öne çıkıyor Temel olarak veri toplamak ve verilere göre aksiyon almak için yapılan bu gruplandırmada Elon Musk’ın kendi tweet’leri yer alıyor. ayrı bir kategoriyeBunu koymak oldukça garip.

Bunun daha sonra algoritmadan silinmiş olması da konuyu daha da garipleştiriyor.

Musk’ın kendi hesabının kategori olarak gösterilecek kadar değerli tweet’ler içerip içermediği. sahip olmamak Farklı bir tartışma konusu. Ayrıca bunun etkileşimde kesinlikle rol oynadığı bilinse de tam olarak ne işe yarıyor? açıkça belirtilmemiş . Temel olarak kategori amacı, önceki görselde gösterildiği gibi veri toplamak için kullanılır.

Musk’ın bu konudaki açıklaması: “Öyle mi, yoksa neden?” aromalı

Bu sorunun Spaces odasındaki bir Twitter yetkilisine ve kendisine sunulmasının ardından Musk kendi kendine, ” Elon 4 kategoriden biri Bu garip değil mi? diye gelen soruyu momentumu bozmadan Twitter yetkilisine iletiyor. Bu arada Elon’un Bu sırada Ben ilk defa duydumBuSöylemesi garip.

Algoritmanın karşımıza daha ne gibi sürprizler çıkaracağını hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu