Haber

Erkek siyasetçiler mecliste topuklu ayakkabı giydi

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, 20 Nisan’da kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için parlamentoda pembe topuklu giyen Kanadalı erkek milletvekillerinin görüntülerini paylaşarak, “Şimdi dikkatinizi çektiğime göre, kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her alanda var” dedi. formlar.”

Bakan Alghabra, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Şimdi dikkatinizi çektiğime göre, kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her türlüsüdür. Benden başlayarak erkeklerin maruz kaldığımız sonuçların farkında olması gerekiyor. eylemler ve sözler ve çevremizdeki kadınlara alan yaratmak için daha iyisini yapın.”

‘ERKEKLERİN EĞİTİMİ ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI’

Kanada Aile Bakanı Karina Gould, “Erkekleri ve erkek çocuklarını eğitmek, analizin bir modülüdür. Cinsiyete dayalı şiddeti sona erdirmek bizim sorumluluğumuzdur” dedi.

“YÜZEY BİR ŞAKA”

Söz konusu görüntüler sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazıları milletvekillerinin ‘farkındalık yaratma çabalarının’ önemine dikkat çekerken, bazı kullanıcılar bu eylemin ‘yüzeysel bir jest’ olduğunu söyledi. Alghabra’nın gönderisine yorum yapan bir kullanıcı, “Kadınlar, bir takım yetişkin erkek topuklu ayakkabılar giyen bir takım elbiseyle dolaşırken daha özgüvenli hissediyorlar. Bunu neden daha önce yapmadığımızı merak ediyorum.” Başka bir kullanıcı, “Erkeklerin topuklu ayakkabıyla yürümesi, kadına şiddete son verilmesi adına nasıl cesaretlendirilebilir?” diye sordu. diye sordu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu